تناسب اندام و لاغری

بیماریهای قلبی_عروقی و اسکلتی_عضلانی با ایستادن های طولانی مدت و‌همچنین نشستن های طولانی مدت در یک قدمی شماست.
مشاغلی مانند کارکنان بانکها ، کلیه ادارات ،حسابدارها ،منشیهاو‌افرادی که با کامپیوتر سر وکار دارند در طول روز زیاد می نشینند و مشاغلی مانند آرایشگرها،آشپزها، نکهبانان و افرادی که خطوط تولید و بسته بندی و یا مونتاژ کار می کنند در طول روز بسیار زیاد می ایستند. ایم اشخاص مستعد واریس ، خستگی و ضعف عضلات ،درگیری مفاصل دخیل در تحمل وزن مانند لگن زانو و پا و همچنین ،ناراحتیهای قلبی هستند.
با چند ترفند ساده می توان این عوارض را کاهش داد:
افراد باید پس از هر ۲۰دقیقه نشستن، ۸دقیقه بایستند و ۵ دقیقه قدم زده و حرکت کنند. این روش به بکارکیری عضلات ،سوخت و ساز بدن و عملکرد صحیح عروقی بسیار کمک می کند.
در زمان ایستادن باید دفت کنند که شانهها تراز باشند و قوز کردن و یا کج نمودن ستون فقرات جلوگیری کنندو‌ دایما وزن از پایی به پای دیگر منتقل کنند و‌عضله چار سر پا را منقبض نمایند
همچنین بعد از هر بیستدقیقه استادن حتما ۲۰ بار حرکت پاشنه ، پنجه را انجام بدهند.
استفاده از کفشهای استاندارد،با حفظقوس کف پا باعث جذب فشارهای وارده میشود
استفاده از جوراب واریس هم بای تخلیه عروق توصیه می شود.
داشتن یک زیر پایی مناسب برای هم افرادی که زیاد می استند و هم افرادی مه طولانی مدت می نشینند هم توصیه اکید میشود
توصیه می شود این افراد وقتی در منزل هستند حتما تمرینلت ساده کمری را انجام بدهند، همچنین انقباض در جا یا همان تمرینات ایزومتریک عضله چهار سر ران بسیار مفید خواهد بود.
انجام تمرینات کششی کمر ،گردن و اندام تحتانی در هنگام صبح و شب بسیار موثر در رفع عارضههای طولانی نشستن و ایستادن است.
داشتن پیاده روی حداقل سه بار در هفته حدود بیست دقیقه هم یکی در توصیههای موثر است.

tnpt

همچنین در مرکز فیزیوترپی توان نوین با استفاده از دستگاه تکار(آر_اف) همزمان با جریان فارادیک و انجام تمرینات صحیح ناحیه ، می توان به لاغری موضعی پهلو ، شکم و کنار باسن و رفع سلولیت کمک شایانی کرد.
از طرفی انجام تمرینات هوازی صحیح و مخصوص هر فرد در اتاق مکانوتراپی کیلینیک توان نوین همراه با کنترل و اصلاح رژیم غذایی زیر نظر فیزیوتراپیست متخصص ما(دکتر الوندیان) می تواند لاغری صحیح و سریع را برای افراد در پی داشته باشد.